28 sierpnia 2018

W zdrowym ciele, zdrowy duch! Ale zdrowie ciało potrzebne jest młodym przede wszystkim po to, by mogli bez przeszkód rozwijać swoje umysły, kształcić się i podbijać świat. Nauczenie dzieci i młodzieży zdrowych nawyków jest szczególnie ważne, ponieważ wiedza ta procentuje każdego dnia aż do późnej starości.
Zdrowa edukacja stała się dla nas priorytetem, stąd pomysł na Dzień Zdrowia, który organizowany jest przez naszą Przychodnię 8 września.
Jednak aby pomysł miał sens, szczerze namawiamy placówki oświatowe do współpracy z nami przy wdrażaniu zdrowych nawyków. Przygotowujemy dla Was specjalny projekt „Lekcja Zdrowia”. Bądźcie zatem na bieżąco.

Drodzy Rodzice, to głównie na Was spoczywa odpowiedzialność za dzieci, ale zapewniamy, że Wy również odniesiecie realne korzyści z wprowadzenia sugerowanych przez nas rozwiązań w życie. Dając przykład jesteście najlepszym świadectwem, że warto.

  1. Zaszczepiajcie aktywny styl życia! Dzieci chętniej ćwiczą, gdy widzą, że Wy również nie stronicie od sportu. Wybierzcie się raz w tygodniu na basen, rower lub wycieczkę górską. Przy okazji macie szansę odkrywać miejsca, w których jeszcze nigdy nie byliście.
  2. Jeżeli nie ma ku temu wyraźnej podstawy medycznej- nie wypisujcie dzieciom zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego. Zajęcia te mają charakter ogólnorozwojowy, poza tym mają pozytywny wpływ na społeczny rozwój młodzieży i umiejętności działania zespołowego.
  3. Współpracuj ze specjalistami. Konsultuj problemy z lekarzami naszej Przychodni. Masz wątpliwości? Pytaj! Pediatra na pewno rozpozna oznaki np. otyłości, cukrzycy, czy innych zaburzeń rozwoju.

Poznajmy się bliżej 8 września! Przyprowadź całą Rodzinę, przygotowaliśmy masę atrakcji oraz bezpłatne badania i konsultacje! Zapraszamy