14 października 2021

 

Znaczna większość z nas kojarzy sobie antybiotyki z tabletkami, które trzeba przyjmować podczas choroby. W momencie, gdy dolegliwość nas atakuje, często zastanawiamy się nad tym jaki antybiotyk, powinniśmy zastosować w tym momencie, aby szybko stanąć z powrotem na nogach. Niestety często zdarza się, że w domach nie zawsze mamy leki, które akurat mogłyby nam pomóc. Jednak z pomocą, w tym trudnym dla nas czasie, przychodzą nam naturalne antybiotyki. Podobnie jak ich tabletkowe wersje, zwalczają one przyczynę choroby – czyli innymi słowy, walczą z bakteriami.

 

Jakie właściwości i zastosowania posiadają naturalne antybiotyki?


 

Przede wszystkim, na początku trzeba wspomnieć o tym, że naturalne antybiotyki charakteryzują się tymi samymi właściwościami, co ich syntetyczne tabletkowe wersje. Ich skuteczność w zwalczaniu bakterii oraz mikroustrojów, jest naprawdę bardzo wysoka – w zasadzie, można byłoby powiedzieć, że jest niemal identyczna. Najważniejszą zaletą tych antybiotyków jest to, że nie powodują one żadnych skutków ubocznych, w przeciwieństwie do swojej tabletkowej wersji. 

Jeśli będziecie musieli zażywać antybiotyki, zastanówcie się, czy nie byłoby lepiej przyjmować naturalny zamiennik, syntetycznego antybiotyku. Uprzedzamy jednak od razu, że nie jest to możliwe w każdym przypadku – warto jest się dowiedzieć, czy nie mamy żadnych przeciwwskazań, aby przyjmować takie naturalne substancje. Gdyby taki wspomagacz została przez nas zastosowany, mogłoby to się skończyć w naprawdę niezbyt ciekawy sposób…

 

Jakie naturalne antybiotyki, są stosowane najczęściej?


Imbir – został doskonale zaimplementowany w przypadku zwalczania zakażeń bakteryjnych układu pokarmowego. Jego główną, a zarazem najważniejszą zaletą, jest całkowita neutralizacja zatrucia pokarmowego. Imbir pod żadnym pozorem nie może zostać podany dziecku, które ma mniej niż dwa lata.

Czosnek – jest w zasadzie najbardziej znanym lekarstwem, który jest kompletnie naturalny. Jego największą zaletą jest ogromna bakteriobójczość. Z jego pomocą, można uporać się między innymi z przeziębieniem i grypą – która najczęściej atakuje jesienią. 

 

 

Lapacho – Spodziewaliście się, że kora może być jednym z naturalnych antybiotyków? Przede wszystkim ma ona swoje zastosowanie w walce z grzybami i bakteriami. Kora z drzewa Lapacho, w celach leczniczych powinna występować w postaci napary z wysuszonej kory wspomnianego wcześniej drzewa. Nie powinno się jej podawać kobietom w ciąży, małym dzieciom oraz osobom przyjmującym leki przeciwzakrzepowe.

Cebula – jeżeli zmagamy się ze sporymi problemami górnych dróg oddechowych, najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie cebula. Jest ona bezkonkurencyjnie najlepsza na takie problemy. Jej zaletą jest zwiększenie wytwarzania śluzu, który jest naprawdę ważny podczas walki z infekcją.

 

Jakie naturalne antybiotyki, można jeszcze wyróżnić?


Naturalnych antybiotyków, można jeszcze wymienić bardzo dużo, natomiast przedstawiliśmy wam jedne z najczęściej stosowanych w życiu codziennym. Z kolei na drugim miejscu, pod względem częstości użytkowania, można usytuować antybiotyki takie jak – miód, olej z oregano, ekstrakt z pestek grejpfruta, echinacea, chrzan oraz żurawinę.

Potrzebujesz przychodni, która obejmie fachową opieką Ciebie wraz z Rodziną? Skorzystaj z usług naszej przychodni, a zyskasz bezpieczną, fachową i kompleksową  pomoc medyczną. Pamiętaj, że jesteśmy dostępni dla Ciebie kiedy, tylko będziesz tego potrzebował lub potrzebowała.