31 stycznia 2020

W Polsce mamy do czynienia z tzw. powszechnym system zdrowotnym. Oznacza to, że każdy z nas ma prawo do podstawowej opieki zdrowotnej. W rzeczywistości jednak chorzy często starają się uniknąć wizyty u lekarza. Powodem może być nieufność wobec specjalistów w przychodni, do której uczęszczaliśmy, przekonanie, że to nic poważnego lub nieświadomość tego, do jakiego lekarza udać się z konkretnymi dolegliwościami.

Dlaczego warto wybrać Przychodnię św. Jana?

Troszczymy się o naszych Pacjentów! Nikt z nas nie lubi chorować, ale często jednak mówicie nam, że lubicie do nas przychodzić.

 

Jesteśmy blisko.

Większość naszych Pacjentów mieszka w Chorzowie. Są również tacy, którzy przyjeżdżają do nas z Katowic czy Świętochłowic. Odwiedzają nas również Mali Pacjenci ze swoimi rodzicami. Znajdujemy się w Chorzowie przy ul. Jubileuszowej 42. Dojazd do nas jest łatwy, a to oznacza, że jeżeli Twój stan zdrowia się pogarsza, w bardzo szybkim czasie możesz uzyskać odpowiednią pomoc lekarską.

Oferujemy bezpłatną opiekę medyczną lekarza rodzinnego i pediatry.

Jeżeli masz objawy, które mogą przypominać różne choroby, koniecznie musisz zbadać się u specjalisty. Nigdy nie podejmuj leczenia na własną rękę, bo w ten sposób możesz sobie zaszkodzić. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości najlepiej od razu udać się do lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny zleci odpowiednie badania lub skieruje do odpowiedniego specjalisty.

Dla małych Pacjentów wybór pediatry jest niezwykle ważny, ponieważ od tego zależeć będzie sprawność opieki nad dzieckiem, w tym realizacja szczepień ochronnych.

Nasi lekarze i nasze Panie w rejestracji są przez Was lubiani.

Liczba naszych Pacjentów rośnie z dnia na dzień, co oznacza, że nasi Pacjenci darzą zaufaniem naszych specjalistów, są zadowoleni z wizyt i polecają nas innym. Szukając dobrego lekarza, możesz zapytać o radę krewnych, znajomych lub sąsiadów.

Tworzymy rodzinną, ciepłą atmosferę.

Jak tylko otwierasz drzwi do naszej poradni, wita Cię uśmiechnięty personel, który służy pomocą w każdej kwestii związanej z opieką zdrowotną. Nawet jeżeli nie podoba Ci się „szpitalna” atmosfera, u nas będziesz czuć się, jak w domu.

Sprawnie działamy, dlatego nie ma u nas kolejek.

Robimy wszystko, by wyeliminować oczekiwanie na wizytę. Wiemy doskonale, że im szybciej u Pacjenta zostanie rozpoznana choroba i będzie wdrożone leczenie, tym szybszy będzie powrót do zdrowia. Dlatego właśnie przyjeżdżają do nas Pacjenci z innych większych miast w okolicy, gdzie czas oczekiwania na wizytę jest bardzo długi.

 

Jak wybrać przychodnię?

Dokonanie wyboru lekarza POZ oraz pediatry odbywa się poprzez wypełnienie stosownej deklaracji, którą otrzymać można w każdej przychodni, również w rejestracji Przychodni św. Jana. W ramach publicznej opieki zdrowotnej wybierać można jedynie te przychodnie, które mają podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Chcesz uzyskać więcej informacji – skontaktuj się z naszą rejestracją, tel.  +48 881 048 810.