27 maja 2019

Na gości Konferencji Prozdrowotnej dla Przyszłych Mam, która odbyła się 18 maja w Hotelu Diament w Chorzowie, czekało dużo niespodzianek. Na prelekcje przyszło około 100 przyszłych rodziców. Organizatorzy wydarzenia Urovita, Śląski Instytut Matki i Noworodka oraz partnerzy Przychodnia św. Jana, Centrum Medyczne Beskidzka, Polski Bank Komórek Macierzystych, BoboWózki – Katowice, Pestka Photography, Nationale Nederlanden, Medela oraz Meringer przygotowali ciekawe wystąpienia, konkursy oraz nagrody.

Gościliśmy wielu specjalistów, którzy podzielili się z uczestnikami swoją wiedzą i udzielili wielu cennych wskazówek przyszłym mamom.

Rehabilitacja Urovita jest organizatorem projektu Aktywna Mama – specjalnego programu ćwiczeń przygotowanych i prowadzonych przez mgr Agnieszkę Bolforską-Gnip. Wyspecjalizowana fizjoterapeutka opowiedziała o zmianach, które zachodzą w organizmie kobiety podczas ciąży oraz odpowiedziała na pytanie, co możesz robić w czasie połogu, żeby wrócić do 100% formy?

Od czego powinnaś zacząć swoją aktywność:

  • nauka oddychania
  • ćwiczenia przeciwzakrzepowe
  • ćwiczenia mięśni dna miednicy
  • prawidłowe wstawanie z łóżka
  • delikatne ćwiczenia nóg i rąk
  • poprawa postawy ciała
  • ćwiczenia mięśnia poprzecznego brzucha

Ćwiczenia oddechowe pozwolą dotlenić organizm i zapobiegać zawrotom głowy, kiedy będziesz wstawała z łóżka po kilku godzinach leżenia.

Ćwiczenia przeciwzakrzepowe polegają na zaciskaniu i otwieraniu pięści, krążenia nadgarstków i stóp w obu kierunkach.

Mięśnie dna miednicy w trakcie porodu mogą zostać mocno osłabione i rozciągnięte. Skutki mogą być bardzo krępujące. Aby nie dopuścić do wystąpienia nietrzymania moczu – zacznij ćwiczyć mięśnie Kegla. Takie ćwiczenia można zacząć wykonywać kilka dni po porodzie. Polegają one na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięśni pochwy i odbytu.

Przygotuj się do nowej, bardzo istotnej roli i dbaj o siebie!